12:21:32 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نقض حق استقلال وکلا، به معنای نقض حاکمیت قانون است

نقض حق استقلال وکلا، به معنای نقض حاکمیت قانون است
رئیس کانون وکلای دادگستری خوزستان گفت: انجام وظایف و تکالیف دشوار توسط وکلای دادگستری در دفاع از حقوق مردم، مستلزم استقلال و مصونیت آنان در برابر هرگونه فشار و اعمال نفوذ خارجی است. همچنین این استقلال تضمین حاکمیت قانون است و نقض حق استقلال وکلا، در واقع به معنای نقض حاکمیت قانون است. به گزارش […]

رئیس کانون وکلای دادگستری خوزستان گفت: انجام وظایف و تکالیف دشوار توسط وکلای دادگستری در دفاع از حقوق مردم، مستلزم استقلال و مصونیت آنان در برابر هرگونه فشار و اعمال نفوذ خارجی است. همچنین این استقلال تضمین حاکمیت قانون است و نقض حق استقلال وکلا، در واقع به معنای نقض حاکمیت قانون است.

به گزارش ایسنا، نوال نزاری در همایش کانون‌های وکلای دادگستری خوزستان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: همانطور که استقلال قاضی و دستگاه قضا ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است، استقلال و آزادی فکر و اندیشه وکیل، لازمه کار وکالت است.

وی استقلال وکیل را تضمین‌کننده حق دفاع دانست و تصریح کرد: استقلال حرفه وکالت، جزیی از استقلال حوزه قضائی است، البته فلسفه وجودی این دو یعنی قضاوت و وکالت کاملا متفاوت است. استقلال وکیل و قاضی هر دو از حاکمیت قانون نشأت می‌گیرند و استقلال آنان تضمین حاکمیت قانون و دادرسی عادلانه است.

رئیس کانون وکلای دادگستری خوزستان با بیان اینکه استقلال وجه مشترک لازمه کار قضاوت و وکالت است، عنوان کرد: کانون‌های وکلا در توسعه قضایی نقش مؤثری می‌توانند ایفا کنند و همچنین به عنوان بازوی پرتوان و قدرتمند می‌توان همگام و همراه با قوه قضائیه باشند.

نزاری با اشاره به ارتباط تنگاتنگ وکالت و تأمین عدالت در جهان، بیان کرد: حق دفاع جزو مسلم‌ترین و بدیهی‌ترین حقوق طبیعی بشر است و تحقق این حق جز با همفکری با وکیل محقق نخواهد شد. همچنین وکلا باید در فرایند قانونگذاری حضوری پررنگ و مؤثر داشته باشند و در تغییر تفکر ساختار حاکمیت نسبت به استقلال نهاد وکالت، باید کوشا و پیگیر باشند.

خبر جدید  فعالیت تبلیغی علیه نظام جرم تلقی می‌شود

وی با بیان اینکه وکیل باید از شأن مقام قاضی برخوردار باشد، تصریح کرد: نهاد وکالت باید از نفوذ قدرت سایر قوا مصون باشد تا بتواند ساختاری مستقل داشته باشد و امر دفاع را به خوبی در جامعه دنبال کند. استقلال وکیل در این جمله خلاصه می‌شود که وکیل در مقام دفاع از حقوق شرعی و قانونی موکل خود باید از استقلال کامل برخوردار باشد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: