1:03:01 - چهارشنبه 16 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نماینده دادستان: وام‌های بانک سرمایه صرف خرید املاک و شهرت ورزشی شده است

نماینده دادستان: وام‌های بانک سرمایه صرف خرید املاک و شهرت ورزشی شده است
نماینده دادستان تهران در دادگاه اعضای سابق هیئت مدیره بانک سرمایه با اشاره به وامهایی که توسط آنها اعطا شده است، گفت: این وام‌ها به اندازه یک چوب کبریت صرف کشور نشده و در خرید املاک و شهرت ورزشی هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، ظهر امروز در جلسه محاکمه بخشایش، کاظمی و توسلی اعضای سابق هیئتمدیره بانک سرمایه که در شعبه ۳ دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی اسدالله مسعودیمقام برگزار شد، یکی از نمایندگان دادستان طی سخنانی با اشاره به اظهارات فردی به نام حسامی که مسئول دفتر بخشایش در بانک سرمایه بوده است اشاره و به نقل از او گفت: بخشایش به دوبی نیز سفر میکرد و بعد از بازگشت دستوراتی را برای پرداخت وامها صادر میکرد.

نماینده دادستان گفت: متهمان در ویلاها و پستوها قرارهایشان را با گیرندگان وام میگذاشتند و شعبهها را هم بین خود تقسیم کرده بودند و با چینش نیرویی که صورت گرفته بوده است شعبه اسکان در اختیار آقای بخشایش و شعبه مرکزی بانک سرمایه در اختیار پرویز کاظمی بوده است.

وی با اشاره به وامهای خارج از ضابطهای که از بانک سرمایه گرفته شده است، گفت: این پولها به اندازه یک چوب کبریت صرف کشور نشده است و صرف خرید ملک و املاک و هزینههای شهرتطلبانه در تیمهای ورزشی و یا خرید قیر شده است.

سپس متهم به سخنان نماینده دادستان و همچنین مطالب مطرح شده در کیفرخواست در خصوص صرافی دخترش در دُبی واکنش نشان داد و گفت: زمانی که من در بانک پارسیان بودم موقعیتی پیش آمد تا دخترم را برای تحصیل به دبی بفرستم او هم در آنجا لیسانسش را گرفت و برگشت، صرافی هم اداره نمیکند.در بانک هم با کسی چایی نخوردم چه رسد که به ویلا بروم.

خبر جدید  ۴ کارمند وزارت صنعت بین متهمان واردات خودروی خارجی/تعقیب ۳۰ مدیر در پرونده بانک سرمایه

قاضی مسعودی مقام در پاسخ به این جمله متهم که گفت، تسویه حسابها مربوط به زمان مدیرعاملی من نبوده است گفت: بوده و شما امضا کردهاید و لازم نیست همهاش در زمان مدیرعاملی شما باشد، چرا که بعد از مدیرعاملی هم عضو هیئت مدیره بانک بودهاید. شما درباره اعطای وامها توضیح دهید که محل تأمل است، نه وصول آنها، شما دفاع منطقی نمیکنید و این نوع دفاع کردن از یک بانکدار بعید است.

متهم در پاسخ به این پرسش نماینده دادستان که چرا بعد از وام دادن به یکی از شرکتهای گروه مدلل به عضویت هیئت مدیره این شرکت درآمدهاید، گفت: بانک وقتی در جایی سرمایهگذاری میکند باید در هیئت مدیره آنجا نماینده داشته باشد و بانک مرا در زمان آقای درخشنده یا بایرامی به عنوان نماینده خود به آن شرکت معرفی کرد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: