0:40:51 - جمعه 1 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

واکنش پلیس به توئیت وزیر ارتباطات/ هیچ چیز مستندی درخصوص مزرعه خشخاش ۷۰ هکتاری نیست

واکنش پلیس به توئیت وزیر ارتباطات/ هیچ چیز مستندی درخصوص مزرعه خشخاش ۷۰ هکتاری نیست
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در واکنش به توئیت وزیر ارتباطات که عنوان کرده بود ۷۰ هکتار مزرعه خشخاش در یکی از شهر‌های کشور در پایش سطوح زیر کشت پیدا شده است، گفت: تاکنون چنین چیز مستندی به دست ما نیامده است.

به گزارش گروه اجتماعیخبرگزاری دانشجو،انتشار توئیتی از سوی محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری مبنی بر اینکه ۷۰ هکتار مزرعه خشخاش در یک شهر دیده شده است، ما را بر آن داشت تا صحت و سقم قضیه را از رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا جویا شود.

سردار محمدمسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، در خصوص مطلب فوق اظهار داشت: تاکنون اطلاعات مستندی در این خصوص به دست ما نیامده است و عنوان چنین مطلبی میتواند اشتباه باشد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: در پایش سطوح زیر کشت کشور که توسط عکسهای ماهوارهای صورت میگیرد کل منطقه و همسایگان را شامل میشود؛ ممکن است در رصد مربوطه استانهای هم مرز با کشور ما که در کشورهای همسایه همچون افغانستان به کشت خشخاش میپردازند در عکس فوق مشاهده و اشتباه برداشت شده باشند.

سردار زاهدیان گفت: همچنین ممکن است در رصد مربوطه طیف گیاه شقایق که گلهای قرمز رنگ دارد و هم خانواده با گیاه خشخاش است به اشتباه به جای خشخاش برداشت شده باشد.

وی اعلام کرد: ما در ایران مزرعه خشخاش آن هم به وسعت ۷۰ هکتار نداشته و نداریم و تاکنون مطلب مستندی در این خصوص نیز به دست ما نیامده است.

گفتنی است وزیر ارتباطات در توئیت خود اورده است: در پایش سطوح زیر کشت کشور توسط پژوهشگاه فضایی ایران به مزرعه ۷۰ هکتاری در یکی از شهرهای کشور برخوردند که در آن خشخاش کشت میشود. خواستهام همه شهرها بررسی شود. باز هم فناوری در خدمت شفافیت، هر چند برخی نمیپسندند.

خبر جدید  ۲۰ اسفند تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه برگزار می‌شود


منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: