10:58:29 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کارت ملی قدیمی تا پایان سال اعتبار دارد

کارت ملی قدیمی تا پایان سال اعتبار دارد
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: کارت های ملی نمونه قدیم تا پایان سال (۲۹ اسفند) اعتبار دارند و مهلتی برای تمدید اعتبار آنها درنظرگرفته نشده است.

سیف الله ابوترابی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: افرادی که دارای کارت ملی نمونه قدیم هستند و اعتبار کارت آنها تا پایان امسال به اتمام می رسد، اگر در زمان باقیمانده تا پایان سال برای دریافت کارت هوشمند ملی مراجعه و ثبت نام کنند، در زمره دارندگان کارت محسوب می شوند و می توانند خدمات دریافت کنند اما در غیر این صورت سریال کارت آنها باطل می شود و نمی توانند هیچ نوع خدمتی را با کارت خود دریافت کنند.
وی ادامه داد: این افراد در صورت ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند ملی بر اساس استعلام هایی که از پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال انجام می شود، می توانند از خدمات ارائه شده توسط این کارت بهره مند شوند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: همچنین افرادی که کارت هوشمند ملی آنها تا قبل از ۲۹ اسفند سال ۹۶ صادر شده و برای دریافت آن مراجعه نکرده اند، سریال کارت ملی قبلی آنها باطل شده و باید برای دریافت کارت جدید هرچه زودتر مراجعه کنند.
وی ادامه داد: این افراد که مدت ها است کارت هوشمند ملی آنها صادر شده است و متاسفانه برای دریافت آن مراجعه نکرده اند، سریال کارت آنها برای گرفتن خدمات باطل شده است و باید هرچه زودتر برای دریافت کارت خود به دفاتر پیشخوانی که اقدام به ثبت نام کرده اند، مراجعه کنند.
ابوترابی اضافه کرد: به دلیل اینکه برای تمدید مهلت دریافت کارت ها که اعتبار آنها تا پایان سال تمام می شود برنامه ای نداریم و افرادی که فاقد کارت هوشمند ملی هستند، باید هر چه زودتر برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند و این زمان را به پایان سال موکول نکنند.
وی ادامه داد: ۱۲ تا ۱۵ میلیون نفر در نوبت گرفتن کارت هوشمند ملی هستند که هنوز کارت خود را دریافت نکرده اند. بیش از ۱۹۰ دستگاه به صورت برخط و همچنین ۲۰۰ هزار نقطه با پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال در ارتباط هستند که استعلام های هویتی را از این طریق دریافت می‌کنند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مرحله تکمیل ثبت نام کارت هوشمند ملی را انجام داده‌اند و برای ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کارت صادر شده و از این تعداد تاکنون کارت های بیش از ۴۴ میلیون نفر ارسال شده است تا متقاضیان آن را تحویل بگیرند.
وی ادامه داد: هزینه صدور کارت هوشمند ثابت است؛ ۲۰ هزار تومان واریزی به خزانه و ۱۱ هزار تومان بابت تصویربرداری، اسکن انگشت و تحویل کارت است و دریافت بیش از این مبلغ تخلف محسوب می‌شود.
صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت و مردم خواهد شد، این اقدام از سال ۱۳۹۱ آغاز شده است و بر اساس هدفگذاری، قرار بود این کارت تا پایان سال ۱۳۹۷ برای تمام واجدان شرایط صادر شود.
کارت هوشمند ملی مهمترین کارت هویتی افراد است و افراد باید برای دریافت این کارت، به مراکز اعلام شده مراجعه کنند زیرا اثر انگشت آنها به منظور احراز هویت اخذ می‌شود. همچنین در این کارت‌ها امضای الکترونیکی نیز درنظرگرفته شده است که باید توسط خود افراد ثبت شود.
حدود ۶۴ میلیون نفر افراد بالای ۱۵ سال در کشور واجد دریافت کارت هوشمند ملی هستند.
اجتمام *۲۱۸۱*۱۸۳۴

خبر جدید  حکم 14 پرونده حقوق های نجومی صادر شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: