3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کشف علمي جرم در سايه فعاليت آزمايشگاه هاي ادله ديجتيال

کشف علمي جرم در سايه فعاليت آزمايشگاه هاي ادله ديجتيال
خبرگزاري آريا-رئيس پليس فتاي ناجا : کشف علمي جرم در سايه فعاليت آزمايشگاه هاي ادله ديجيتال محقق مي شود.به گزارش خبرگزاري آريا، سردار “سيد کمال هاديانفر” در حاشيه نشست سالانه روساي پليس فتا و معاونان حوزه مرکزي، با اشاره به راه اندازي هفت آزمايشگاه ادله ديجتيال، اظهار داشت : در ۲۲ استان آزمايشگاه ادله ديجيتال […]

کشف علمي جرم در سايه فعاليت آزمايشگاه هاي ادله ديجتيال

خبرگزاري آريا-رئيس پليس فتاي ناجا : کشف علمي جرم در سايه فعاليت آزمايشگاه هاي ادله ديجيتال محقق مي شود.
به گزارش خبرگزاري آريا، سردار “سيد کمال هاديانفر” در حاشيه نشست سالانه روساي پليس فتا و معاونان حوزه مرکزي، با اشاره به راه اندازي هفت آزمايشگاه ادله ديجتيال، اظهار داشت : در ۲۲ استان آزمايشگاه ادله ديجيتال وجود داشت و امروز با حضور فرمانده ناجا و به صورت ويدئو کنفرانس، هفت آزمايشگاه ديگر نيز راه اندازي و مورد بهره برداري قرار گرفت که ان شاء الله در کاهش جرايم سايبري نقش تأثيرگذاري خواهد داشت.
وي با اشاره به کارکردهاي آزمايشگاه هاي ادله ديجتيال پليس فتا، افزود: اين آزمايشگاه ها در حوزه نت ورک شبکه اي ، تلفن همراه، مالتي مديا، رايانه ها ، حوزه رمزها و … نقش دارند.
رئيس پليس فتا ناجا ادامه داد: تا قبل از سال ۹۶ برخي استان ها به عنوان “معين” داراي آزمايشگاه هاي ادله ديجتيال بودند و استان هاي فاقد اين ازمايشگاه ها براي تطابق اسناد ، به استان هاي مزبور مراجعت مي کردند اما امروز همه استان ها داراي آزمايشگاه هاي مجهز هستند.
اين مقام عالي انتظامي خاطرنشان کرد: از زمان راه اندازي پليس فتا تا به امروز، ۱۵۲ هزار ادله ديجتيال بررسي شده که ۶۰ درصد از ادله ها مربوط به پرونده هاي پليس فتا و بخشي هم مربوط به پليس هايي مانند پليس آگاهي، مبارزه مواد مخدر و… بوده است.
سردار هاديانفر تأکيد کرد: کشف علمي جرم در سايه فعاليت مراکز ادله ديجتيال امکان پذير است و با وجود آزمايشگاه ها و مراکز ادله ديجيتال ، ديگر نيازي به اظهارات و اعترافات متهم نيست.
وي متوسط زمان رسيدگي به پرونده هاي حوزه سايبري را به صورت ميانگين هشت روز اعلام کرد و گفت : البته اين بازه زماني در پروند هاي مختلف ، متفاوت است.
عالي ترين مقام انتظامي پليس فتا ادامه داد: ماهانه يک بار با معاونان در مرکز ۱۹۷ حضور دارم و مراجعان ما نسبت به ساير پليس ها در حداقل هستند اما برخي از گلايه ها مربوط به زمان اطاله رسيدگي است که به حوزه قضائي مربوط مي شود.
وي در پاسخ به اين سوال که روزانه چند کانال تلگرامي فيلتر و مسدود مي شود ، گفت: به صورت ميانگين روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ کانال تلگرامي با موضوع هاي اخلاقي ، فيلتر مي شود.
سردار هاديانفر در خصوص مسدود شدن کانال “آمدنيوز” نيز يادآور شد: قبلا در اين مورد توضيحات لازم رسانه اي شده است، وزير ارتباطات ايميلي به مدير تلگرام در خصوص فعاليت آمدنيوز بر مبناي توزيع تشويق به خشونت زد و ادامه ماجرا اتفاق افتاد .
وي در پاسخ به اين سوال آيا موافق فعاليت تلگرام هستيد يا خير؟، گفت: تابع سياست هاي کلي کشور هستيم .
رئيس پليس فتاي ناجا در باره برخي کسب و کارهاي اينترنتي، خاطرنشان کرد : فعاليت اقتصادي در تلگرام بدون کنترل است و شاهد انواع کلاهبرداري ها در اين حوزه هستيم ، به مردم توصيه مي کنم حتما از سايت هاي داراي ” نماد اعتماد” خريداري کنند چرا که اين سايت ها شناسايي شده اند و زير نظر اصناف و مراجع مربوطه فعاليت مي کند.
وي درباره هک شدن ۱۲۰ سايت در روزهاي اخير بيان کرد: برخي شرکت ها سايت هايي را ايجاد و پس از مدتي رها مي کنند ، در واقع سايت هايي که هک شدند داراي سي ام اس مشترک بوده و از اين طريق هک اتفاق افتد که اين موضوع در حوزه فضاي سايبري از ساده ترين کارهايي است که رخ مي دهد.
رئيس پليس فتاي ناجا يادآور شد: از سال ۹۵ به بعد و بعد از ماجراي هک سايت مرکز آمار ايران ، هشدارهاي لازم درباره حفره هاي امنيتي به شرکت ها و سازمان هاي دولتي داده شده و اين موارد امنيتي لحاظ شده است.

خبر جدید  آيين تکريم و معارفه رئيس سازمان عقيدتي سياسي ناجا
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: