3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کلاهبرداري از افراد پير و بازنشسته در مقابل دستگاه هاي عابربانک

کلاهبرداري از افراد پير و بازنشسته در مقابل دستگاه هاي عابربانک
خبرگزاري آريا- رئيس پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ از دستگيري يکي از سارقان حرفه اي که طعمه هاي خود را از افراد سالخورده و پير و از مقابل عابربانک ها انتخاب مي کرده است، خبر داد.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ کارآگاه ” حمدالله عليزاده ” گفت: ۲۷ آذرماه […]

کلاهبرداري از افراد پير و بازنشسته در مقابل دستگاه هاي عابربانک

خبرگزاري آريا- رئيس پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ از دستگيري يکي از سارقان حرفه اي که طعمه هاي خود را از افراد سالخورده و پير و از مقابل عابربانک ها انتخاب مي کرده است، خبر داد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ کارآگاه ” حمدالله عليزاده ” گفت: ۲۷ آذرماه ، پيرمردي بازنشسته به کلانتري ۱۱۱ هفت چنار مراجعه و با طرح شکايتي با موضوع کلاهبرداري، پرونده اي مقدماتي در اين خصوص تشکيل و براي رسيدگي به پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ ارجاع شد.
وي افزود: مالباخته در اظهارات اوليه به مأموران اعلام کرد که فردي به بهانه کمک کردن انجام عمليات بانکي وي را فريب داده و در ادامه پس از سرقت کارت عابر بانک اقدام به خالي کردن حساب بانکي او کرده است.
سرهنگ عليزاده افزود : با آغاز رسيدگي به پرونده و طرح شکايت­ هاي مشابه، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که فردي حدودا ۴۰ ساله به شيوه اي مشابه اقدام به شناسايي افراد سالخورده و بازنشسته در مقابل دستگاه هاي عابر بانک کرده؛ در ادامه، به بهانه ي کمک کردن به اين افراد براي انجام عمليات بانکي ابتدا اعتماد آنها را جلب و نهايتا در زمان تحويل کارت به صاحبانشان ، کارت هاي عابربانک اين افراد را با کارت هاي متعلق به ساير شکات و مالباختگاني که قبلا پول حساب هاي بانکي شان را برداشت کرده، جابجا و با اطلاع از رمز عابر بانک که توسط خود مالباختگان در اختيار اين شخص قرار گرفته بود! با مراجعه به طلافروشي ها و صرافي ها اقدام به خريد طلا وجواهر، سکه و دلار و ارزهاي خارجي کرده است.
رئيس پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ ادامه داد : با توجه به شيوه و شگرد متهم در مراجعه به پاي دستگاه هاي عابربانک مناطق مرکزي شهر تهران ، ابتدا تصاوير اين شخص از طريق دوربين هاي مداربسته بانکي شناسايي شد و کارآگاهان اطمينان پيدا کردند که تمامي سرقت ها توسط يک نفر انجام شده است؛ لذا تصاوير اين شخص در اختيار بانک هاي مناطق مرکزي شهر تهران بويژه در محدوده ميدان انقلاب و خيابان جمهوري و وليعصر قرار گرفت تا در صورت شناسايي، بلافاصله موضوع از طريق مرکز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ به پليس اطلاع داده شود .
وي در ادامه افزود : مدير يکي از شعب بانک ها، با مشکوک شدن به حضور فردي حدودا ۴۰ ساله در نزديکي دستگاه عابربانک ، اين شخص را تحت نظر قرار داده و پس از شناسايي از طريق تصاويري که پليس در اختيار وي قرار داده بود بلافاصله موضوع را از طريق مرکز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ به پليس اطلاع داد و پس از دقايقي، مأموران با حضور در محل اقدام به دستگيري متهم کردند ؛ در همان بازرسي اوليه تعدادي از کارت هاي عابر بانک متعلق به ساير افراد نيز از وي کشف شد.

خبر جدید  از ۷۰ هزار وکیل فقط بیست نفر

متهم : طعمه هاي خود را از افراد سالخورده و پير انتخاب مي کردم
با دستگيري متهم “ح . م” ( ۴۰ ساله ) و بررسي سوابق وي مشخص شد که او پيش از اين در سال ۱۳۷۹ و ۱۳۹۴ به اتهام سرقت و کلاهبرداري دستگير و روانه زندان شده و آخرين بار با تأمين قرار قانوني از زندان آزاد شده است.
متهم در همان تحقيقات اوليه به دهها فقره کلاهبرداري به شيوه و شگرد فوق اعتراف کرد و صراحتا عنوان داشت که تمامي طعمه هاي خود را از افراد سالخورده و پير انتخاب کرده است که در ادامه، تعدادي از شکات با مراجعه به پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ ، صراحتا اقدام به شناسايي متهم کردند .
از جمله شکات ، زني که متهم پول حساب وي را براي خريد يک دستگاه دوچرخه خرج کرده بود پس از شناسايي متهم عنوان داشت که داراي فرزندي با محدوديت حرکتي است و قصد داشته تا با پول داخل حسابش نسبت به تهيه داروهاي مورد نياز دوره درماني فرزندش اقدام کند که متهم کارت عابربانک وي را سرقت کرده است .
سرهنگ کارآگاه عليزاده در پايان گفت: با توجه به اعتراف صريح متهم به ده ها فقره کلاهبرداري و سرقت، شناسايي تعدادي از شکات و مالباختگان و به منظور شناسايي ديگر شکات احتمالي، هماهنگي لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسراي ناحيه ۱۰ تهران براي انتشار بدون پوشش تصوير متهم انجام شده است؛ لذا از کليه مالباختگاني که موفق به شناسايي تصوير متهم شدند دعوت مي شود براي پيگيري شکايات خود به نشاني پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ در ميدان حـر – خيابان ۱۲ فروردين مراجعه کنند .

خبر جدید  نيروي انتظامي مظلومانه در امر مبارزه با مواد مخدر فعاليت مي كند

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: