16:53:00 - شنبه 24 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کلاهبرداری امداد خودرو تقلبی از زنان

کلاهبرداری امداد خودرو تقلبی از زنان
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، ششم آبان ماه امسال، پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد. خانم جوانی با حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، ششم آبان ماه امسال، پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

خانم جوانی با حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ در بزرگراه شهید صدر در حرکت بودم که راننده جوان یک دستگاه خودرو سواری پژو اعلام کرد از خودروی اینجانب بنزین نشت می‌کند؛ بدون توجه به این شخص به مسیر خود ادامه دادم که ناگهان سرنشینان یک دستگاه خودروی نیسان یدک کش دارای چراغ گردان و برچسب امداد خودرو مجددا به من اعلام کردند که از خودروی اینجانب بنزین نشست می‌کند و درخواست کردند تا سریعا توقف کنم. به محض توقف، دو جوان تنومند با عجله به سمت خودروی اینجانب آمده از من درخواست کردند تا هر چه سریع تر از خودرو پیاده شوم چراکه به گفته آنها هر لحظه امکان انفجار ماشین وجود داشت و بلافاصله هر دو نفرشان وارد ماشین شدند؛ آنها صندلی عقب را بلند کرده و اعلام کردند که پمپ بنزین خودرو معیوب شده و بنزین از آن نشت می‌کند و در صورت ادامه حرکت امکان آتش سوزی و حتی انفجار ماشین وجود دارد.

این خانم جوان در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در حالیکه بسیار ترسیده بودم با پیشنهاد آنها مبنی بر تعویض پمپ بنزین ماشین موافقت کرده و در حالیکه یکی از آنها با صحبت کردن سعی داشت تا حواس مرا پرت کند، نفر دوم به ظاهر اقدام به نصب یک پمپ بنزین جدید بر روی ماشین کرد؛ در پایان ، بابت این کار مبلغ ۵۰۰ هزار تومان از من گرفته و محل را ترک کردند. فردای آنروز به یک مکانیکی مراجعه کرده تا موضوع شب گذشته، توسط یک مکانیک بررسی شود که در آنجا به من اعلام شد که پمپ بنزین نصب شده روی ماشین در واقع یک پمپ بنزین مستهلک است و در واقع به این شیوه و شگرد از من کلاهبرداری شده است.

خبر جدید  برگزاری دوره آموزشی با شرکت ۲۳۰ نفر از کارکنان زندان رجایی شهر

با توجه به شیوه و شگرد متهمین ، کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب متعلق به مالباخته اقدام به شناسایی فردی به نام “اصغر . ع” کرده اما در ادامه مشخص شد که مشخصات ارائه شده به بانک واهی و دروغین است.

در ادامه رسیدگی به پرونده و طرح شکایت‌های مشابه از سوی تعدادی از خانم‌های راننده که تمامی آنها به شیوه‌ای مشابه توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو نیسان یدک کش مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی و بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته محل تردد خودرو نیسان یدک کش، موفق به شناسایی خودرو نیسان یدک کش مذکور و در ادامه شناسایی مالک آن به نام «سعید. ش» در منطقه مشیریه شدند.

کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با مراجعه به شهرک مشیریه، ضمن شناسایی خودرو مذکور ( یک دستکاه خودرو نیسان یدک کش با چراغ گردان و برچسب امداد خودرو سراسری تهران ) محل را تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار داده و سرانجام «سعید . ش» را در حین سوار شدن به خودرو نیسان دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم بلافاصله پس از دستگیری و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به کلاهبرداری از شاکی پرونده و تعداد دیگری از خانم‌های راننده اعتراف و همدست خود به نام «اصغر . ع» را نیز معرفی کرد که در ادامه مخفیگاه اصغر در همان شهرک مشیریه شناسایی، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

متهمین در اعترافات خود با بیان این مطلب که سوژه‌های خود را از میان خانم‌های راننده انتخاب می‌کردند، علت این انتخاب را عدم آشنایی خانم‌ها با مسائل فنی خودرو بیان کرده و در ادامه هویت سومین متهم پرونده ( راننده خودرو سواری پژو ) نیز به نام بابک شناسایی و بیست و سوم آذر ماه ۲۳/۰۹/۱۳۹۶ دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

خبر جدید  سانحه رانندگی در محور اسفراین - سبزوار 2 کشته داشت

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه متهمین پرونده برای استفاده از خودروی یدک کش با عنوان امداد خودرو سراسری تهران هیچگونه مجوزی از مبادی قانونی نداشته‌اند ، با اعلام این خبر گفت:در بررسی اسناد و مدارک بدست آمده مشخص شد که متهمین اقدام به ده‌ها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق کردند که تاکنون تعدادی از این افراد شناسایی و جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.

سرهنگ کامیار چهری در پایان این خبر گفت: از تمامی شکات و مالباختگانی بویژه خانم‌هایی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدا تجریش – خیابان باهنر – کوچه همایون‌فر مراجعه کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: