11:18:12 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۱۰۰ هزار گواهینامه مهارتی برای سربازان صادر شد

۱۰۰ هزار گواهینامه مهارتی برای سربازان صادر شد
سردار فرحی از صدور ۱۰۰ هزار گواهینامه مهارتی برای سربازان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سردار سید مهدی فرحی رئیس قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح به اجرای برنامه مهارت آموزی سربازان از سال گذشته اشاره و اظهار کرد: با افتتاح سامانه سرباز ماهر امکان اجرای این طرح در دوران قبل از خدمت سربازی فراهم شده به گونهای که فرصت مهارت افزایی از ۲۱ ماه خدمت سربازی به قبل و بعد از این دوران گسترش یافته است.

وی از صدور ۱۰۰ هزار گواهینامه مهارتی برای سربازان خبر داد و گفت: هدف اصلی سامانه سرباز ماهر مکانیزه کردن طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه در دوران قبل، حین و پس از خدمت است.

رئیس قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: درصدد هستیم از طریق سامانه سرباز ماهر برای ۱۵ میلیون نفر از جوانان در دوران قبل از خدمت سربازی، مهارت آموزی انجام شود لذا جوانان بالای ۱۵ سال در صورت تمایل میتوانند با مراجعه به این سامانه سوابق تخصصی و مهارتی خود را ثبت کنند.

این مقام ارشد نظامی با بیان اینکه این طرح با همکاری تمامی سازمانهای مرتبط به اجرا در آمده است، افزود: در حال حاضر با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، ۱۶۶ نهاد و سازمان مانند جهاد کشاورزی، سازمان فنی و حرفه ای، دانشگاه علمی کاربردی و.. برای ارائه مهارتهای آموزشی تعیین شده اند که متقاضیان میتوانند از طریق این مراکز، مهارتهای مورد نظر را کسب کنند.

سردار فرحی مطرح کرد: متقاضیانی که اطلاعات و مهارتهای خود را در این سامانه ثبت کنند، میتوانند از تسهیلاتی که در منوی مشوقهای این سامانه درج شده، بهرهمند شوند، به عنوان مثال متقاضیانی که قبل از انجام خدمت سربازی از طریق این سامانه موفق به کسب مهارت شده اند از تسهیلاتی مانند امکان تعجیل یا تعویق تاریخ اعزام به خدمت، اولویت دریافت امریه دستگاههای نظامی و… بهره مند میشوند.

خبر جدید  پرونده بازیکن استقلال در دست رسیدگی است/ تا کنون حکم قطعی برای قائدی صادر نشده

این مقام ارشد نظامی درباره اجرای طرح مهارت آموزی در دوران آموزش رزم مقدماتی گفت: این طرح در ۵۱ پادگان آموزش رزم مقدماتی در سراسر کشور اجرایی شده است؛ با تلاشهای صورت گرفته، در این دوران مدتی از زمان آموزش به قرارگاه مهارت آموزی اختصاص داده شده که کارکنان وظیفه میتوانند در زمینه مهارتهای عمومی اطلاعاتی را کسب کنند.

وی افزود: فرصتی فراهم شده تا سربازان بتوانند در دوران آموزش رزم مقدماتی، سوابق و مهارتهای خود را در برگ خود اظهاری ثبت کنند که در صورت امکان در یگان خدمتی متناسب با تخصص خود به کارگیری شوند، همچنین در صورت قبولی در آزمون سازمان فنی و حرفه ای، مدرک معتبر برای آنان صادر میشود.

رئیس قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح از اجرای این طرح در طول مدت خدمت سربازی، خبر داد و مطرح کرد: سربازان حین خدمت در صورتی که حداقل به مدت ۶ ماه در حرفهای به کارگیری شوند و مهارتی را کسب کنند، در صورت قبولی در آزمون سازمان فنی و حرفه ای، گواهینامه برای آنان صادر میشود.

این مقام ارشد نظامی خاطر نشان کرد: افرادی که حداقل ۶ ماه مهارتی را کسب کرده اند، ولی در فاصله زمانی امتحان نظری و عملی سازمان فنی و حرفهای از خدمت ترخیص شده و یا مابقی خدمت خود را در یکی از مرزهای کشور سپری میکنند، گواهینامه موقت با مهر سازمان فنی و حرفهای و نیروهای مسلح برای آنان صادر میشود؛ بنابراین فرد از تاریخ ترخیص از خدمت به مدت ۶ ماه مهلت دارد در هر جای کشور به صورت رایگان، سایر مراحل اخذ گواهینامه اصلی را سپری کند.

خبر جدید  حکم شرکت خودروساز متخلف هنوز قطعی نشده است

سردار فرحی با بیان اینکه هدف نهایی طرح مهارت آموزی، اشتغال به کار سربازان بعد از ترخیص از خدمت میباشد، افزود: با همکاری وزارت کار، این امکان فراهم شده که سربازان دارای گواهی مهارت آموزی، بتوانند در صورت اشتغال به کار، تا دو سال از بیمه وزارت کار برخوردار شوند؛ یعنی اگر کارفرمایی فرد دارای کارت پایان خدمت وگواهینامه مهارتی را به کارگیری کند، تا دوسال بیمه کارگر توسط وزارت کار پرداخت میشود.

وی اضافه کرد: با تعامل صورت گرفته با اتاق اصناف، ساز وکاری فراهم شده که این دسته از افراد بتوانند در کوتاهترین زمان مجوز کسب دریافت کنند، همچنین هماهنگیهای لازم برای دریافت تسهیلات بانکی نیز فراهم شده است.

رئیس قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ارتقاء سطح مهارتی جوانان منافعی برای جامعه، فرد و نیروهای مسلح دارد، گفت: به کارگیری مهارت سربازان در طول خدمت سربازی، افرادی توانا و کارا برای جامعه تربیت میکند.
منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: