14:18:17 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۲۹۹ زن ایرانی به دلیل بدهی مالی در زندان به سر می‌برند

۲۹۹ زن ایرانی به دلیل بدهی مالی در زندان به سر می‌برند
هم اکنون ۲۹۹ زن ایرانی با عنوان محکومیت‌های مالی در زندان‌های کشور هستند که بیست درصد این محبوسان تنها در استان فارس نگهداری می‌شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علیرغم تلاشهای صورت گرفته از سوی ستاد دیه کشور در اولویتبخشی به مددجویان زن و برگزاری پویشهایی متعدد مردمی، اما آمار این دسته از محبوسان نسبت به فروردین امسال با رشد ۲۵ درصدی تقریبا به ۲۹۹ زندانی رسیده است.

فارغ از زندانیان بزهکار، تنها در استان فارس تعداد ۶۰ مددجوی بدهکار و به ترتیب در استانهایی، چون گیلان و مازندران به ترتیب ۳۰ و ۲۵ محکوم مالی ناشی از جرایم غیرکلاهبرداری تحمل حبس میکنند.

عدم مدیریت صندوقهای خانگی، عدم فروش البسه تولیدی در کارگاههای خیاطی و موضوع ضمانت از همکاران، بستگان و دوستان از جمله عناوینی است که زنان این سرزمین به دنبال آن روانه حبس شده و برخی از آنها به علت سنگین بودن میزان بدهی و صد البته عدم پشتوانه مالی ماهها در بند باقی میمانند.

در فهرست نسوان زندانی قابل توجه است که در استانهای چهار محال و بختیاری و سیستان و بلوچستان زندانی زن وجود نداشته و ندامتگاههای سطح استان کردستان و قزوین تنها یک مددجوی زن دارند.
منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  خبر خوش رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی برای سربازان نخبه

نشريه:
نويسنده: