0:40:11 - شنبه 9 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۳۰۰ زن به دلیل جرایم مالی وغیرعمد زندانی هستند

۳۰۰ زن به دلیل جرایم مالی وغیرعمد زندانی هستند
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: ۳۰۰ زن در زندان‌های کشور به دلیل مشکلات مالی و جرایم غیرعمد در حبس به سرمی برند که باید برای جلوگیری از ….

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو،معصومه ابتکار افزود: این معاونت با همکاری ستاد دیه و سازمانهای زندانهای کشور تلاش جدی دارد تا بتوانند زنان زندانی با جرایم غیرعمد از زندان رهایی یابند.
وی ادامه داد: سعی میشود برای کمک به زنان زندانی جرایم غیرعمد، طرحی را که تحت عنوان ارمغان و با شعار «زندان جای مادران نیست» در سالهای گذشته اجرا شده بود، ادامه دهیم تا زمینه آزادی این زنان فراهم شود.
ابتکار با بیان اینکه تاکنون سه مرحله از طرح ارمغان اجرا شده است، خاطرنشان کرد: طرح ارمغان چهار نیز راه اندازی میشود. البته در این راستا با ستاد دیه کشور مذاکراتی صورت گرفته است و در صورت اعلام آمادگی ستاد و با توجه به اقدامات خوب دولت و حاکمیت برای حل این مشکلات، تلاشهای جدی انجام خواهد شد.
ابتکار ابراز امیدواری کرد تا تلاشها منجر به بازگشت بسیاری از این بانوان به کانون گرم خانواده شود؛ چرا که در بسیاری از خانوادهها نبود مادر موجب فروپاشی این کانون میشود و به طور یقین همه تلاشها به سمت رفع این مشکلات خواهد بود.
وی اظهار داشت: سعی میشود تا میزان بدهی زنان زندانی با جرایم غیرعمد که عمدتا مشکلات مالی است، تامین شود؛ البته این مساله مهم تنها با همکاری خیران و نیکوکاران سراسر کشور امکانپذیر است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: پویش ارمغان با هدف حمایت عمومی در راستای آزادی زندانیان زن محکوم به جرایم غیرعمد از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با همکاری ستاد دیه و خیرین راه اندازی شد که تاکنون سه مرحله از این پویش اجرا شده است.
در پویش ارمغان یک به همت همه مردم، خیران و نیکوکاران حدود ٤٠٠ میلیون تومان برای آزادی ٣٢ زن زندانی و در پویش ارمغان ۲ نیز ٨٢٠ میلیون تومان توسط هنرمندان و افراد نیکوکار جمع آوری شد که ١٣ نفر از زنان زندانی با جرایم غیرعمد از زندانهای سراسر کشور به آغوش خانواده برگشتند.
نخستین پویش ارمغان آزادی که تحت عنوان «زندان جای مادران نیست» و برای همراهی در آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد به نام مبارک حضرت زهرا (س) از ایام فاطمیه تا ولادت و هفته زن در سال ۹۶ آغاز و از همه نیکوکاران و خیران برای همراهی و همکاری بیشتر جهت آزادی زنان زندانی درخواست یاری شد.


منبع :: http://snn.ir

خبر جدید  انهدام باند ۸ نفره سارقان و مالخران لوازم داخل خودرو در پایتخت
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: