11:00:21 - سه‌شنبه 12 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۳۳ متهم در پرونده خودرو‌های وارداتی بازداشت شدند/ ارجاع گزارش اتفاقات افتتاحیه جشنواره فجر

۳۳ متهم در پرونده خودرو‌های وارداتی بازداشت شدند/ ارجاع گزارش اتفاقات افتتاحیه جشنواره فجر
دادستان عمومی و انقلاب تهران در برنامه رادیویی آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده‌های قضایی در حوزه تهران را تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران صبح امروز در گفتگو با برنامه پارک شهر رادیو تهران آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده مهم قضایی را تشریح کرد.

وی در خصوص عفو اخیر زندانیان که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب صورت گرفت و اینکه چگونه یک فرد در پروسه عفو قرار میگیرد گفت: اولا از مردم تشکر میکنم بابت حضورشان در مراسم راهپیمایی و از مسئولین میخواهیم که قدردان این مردم باشند.

دولت آبادی فت: مسئولین باید در همه سطوح وظیفه شناس باشند، اما در مورد عفو باید بگویم که الین عفو همه سال انجام میشده است، اما امسال گستردگی بیشتری دارد، در دورههای قبل اسامی اعلام میشد یا ضوابط اعلام میشد، اما در این عفو چند نکته وجود دارد.

اولا کسانی که تا شش ماه حبس دارند و به هر دلیلی اجرا نشده است مشروط بر اینکه شاکی نداشته باشند کلا حبسشان اجرا نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد مورد دوم به کسانی اختصاص دارد که الان در زندان هستند که در چند بند با شرایط مختلف قرار گرفته اند.

دولت آبادی گفت: هر کسی جرم غیرعمدی دارد به گونهای مشمول بخشی از این عفو خواهند شد و در این عفو گسترده به زنان توجه ویژه شده است تا کمکی به زنان زندانی باشد و بتوانند به خانه برگردند.

دادستان تهران به بیماران صعب العلاج اشاره کرد و گفت: در این بخشنامه به بیماران هم توجه شده است، چون پیش از این زندانیان بیمار صعب العلاج به خارج از زندان میآمدند و امکان بخشش آنها وجود نداشت.

خبر جدید  سی و دومین دوره از مسابقات قرآن کریم نیرو‌های مسلح به میربانی ناجا برگزار می‌شود

وی درخصوص موضوع گرانفروشی و اینکه اقدامات دادستانی چه بوده است گفت: سه راهبرد حمایت نظارت و مقابله داریم حمایت یعنی از دستگاههای دولتی و به خصوص تصمیمات آنها، اما در موضوع نظارت تیمهایی مشترکی تشکیل شد و با سر زدن به مراکز بزرگ بازدید میکنند و کمک جدی به تعزیرات و دولتیها میکنند و در مرحله سوم میشود بحث مقابله است که به موضوع قاچاق دام و کالاهای اساسی میپردازد.

دولت آبادی گفت: ما چندین مورد به دولتیها تذکر دادهایم تا نظارت دقیقی بر روی توزیع گوشت و مرغ داشته باشند.

دادستان تهران درخصوص این که در حوزه گوشت آیا پرونده جدیدی مطرح شده است گفت: در بحث قاچاق دام باید بدانیم که این موضوع در استانهای مرزی رخ میدهد.

وی گفت: ما به این نتیجه رسیدیم که یکی از شرکتهای وارد کننده خودش مغازهای باز کرده بود و در حال توزیع بود در حالی که باید این گوشتهای وارداتی در شبکه توزیع عرضه میشده است و به دست مردم میرسیده است.

جعفری دولت آبادی درخصوص افتتاحیه فیلم فجر و اتفاقات آن و همخوانی و هم نوایی در آن مراسم گفت: در جلسات اول گفتم بنای ما کار پیشگیرانه است یک مورد گزارش به ما رسید که ما هم به دادسرای فرهنگ و رسانه ارائه کردیم و این گزارش مربوط به افتتاحیه جشنواره فیلم فجر بود و توجیه قانع کنندهای هم از سوی وزارت ارشاد نگرفتیم.

ما توقع داریم اولا خود مسئولان ارشاد با این موارد برخورد کنند این مواردی که تک خوانی یک خانم را شاهد بودیم گزارشی به ما رسیده است که ما هم به دادسرای فرهنگ و ارشاد ارائه کردیم. اما بادی خود وزارت فرهنگ این موضوعات را مدیریت کند.

خبر جدید  خانواده شهیدی نباید باشد که ماموران نیروی انتظامی در حوزه‎شان نشناسند/ بیانیه گام دوم در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد

در این مورد هم شکایتی شده است و منتظریم تا توضیحات دوستان ارشاد را بشنویم و حتما تا پایان سال این موضوع را رسیدگی کرده و ارشاد باید علت اجازه دادن به وقوع این اتفاق را توضیح بدهد.

دادستان تهران درخصوص پولهای مشکوکی که به حوزه سینما وارد شده است نظیر آقای امامی و پولهایی که از سوی این افراد وارد میشود گفت: مهمترین مصداق شما همین اسمی بود که شما اشاره کردید در این داستان یک وام کلان گرفته شد و یک سریال خانگی معروف ساخته شد، اما فقط همین یک مورد نیست و در گذشته هم ردپاهایی از این موضوعات دیده ایم.

وی گفت: اصل این موضوع صحت دارد، اما از دستگاههای ذی ربط گزارش خواستیم که بیشتر واکاوی کنند و به ما گزارش بدهند البته همین الان هم پروندههایی در دادسرای فرهنگ و رسانه وجود دارد. ما اصل پولشویی رو از سوی عدهای قبول داریم.

جعفری دولت آبادی در خصوص آخرین وضعیت پرونده موسسه اعتباری فرشتگان گفت: ۳۰۰ ملک از متهمان پرونده فرشتگان بازداشت شده اند و ۴ متهم اصلی این پرونده شناسایی و بازداشت شده اند.

وی ادامه داد: یک هیات تسویه وجود دارد که مشغول بررسی موضوع است و در حال حاضر یک میلیون نفر از طلبکاران این موسسه به طلب خود رسیده اند، اما ۶۳۰ هزار نفر دیگر مانده اند که اینها بیش از یک میلیارد تومان طلب دارند.

دادستان تهران گفت: تحقیقات قضایی این پرونده انجام شده است، اما ما منتظر این هستیم که املاک به طور کامل شناسایی شود و مردم هم به پولهایشان برسند.

خبر جدید  اجرای طرح جامع مرزبانی در شرق/ برخی مشکلات مرزی با همسایگان حل شد

جعفری دولت آبادی درخصوص خودروهای وارداتی گفت: این پرونده مهمی است که تشکیل شده است و اولین پروندهای بود که در تیرماه سال ۹۷ تشکیل شد.

وی ادامه داد: این پرونده مهمی است و تاکنون تحقیقات ادامه دارد البته در بندرعباس ۵ بازداشتی داشتیم و در پرونده اصلی در تهران هم ۲۳ بازداشتی داشت و در موضوع پرونده مفتاح رهنورد هم ۱۰ نفر بازداشتی داشته ایم که ۵ مقام دولتی در این پروندهها بازداشت شده اند.

دادستان تهران گفت:رقم اولیه حکایت از ۶ هزار خودروی غیرقانونی بود، اما الان ما به این نتیجه رسیده ایم که ۱۱ هزار خودرو به صورت غیرقانونی به کشور وارد شده است و منتظر این هستیم که رقم نهایی تعداد خودروها مشخص شود.

جعفری گفت: یکی از متهمان که خانمی بود از کشور پیش از تشکیل پرونده خارج شد و متاسفانه فراری شد.


منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: