11:10:21 - سه‌شنبه 15 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۳ متهم پرونده کاغذ از کشور فرار کردند/ افزایش گزارش‌های مربوط به شرط‌بندی و قمار/توقف کار ۲ خط کارخانه در ماجرای ذرت‌های دامی

۳ متهم پرونده کاغذ از کشور فرار کردند/ افزایش گزارش‌های مربوط به شرط‌بندی و قمار/توقف کار ۲ خط کارخانه در ماجرای ذرت‌های دامی
ایلنا: دادستان تهران با بیان اینکه تعداد متهمان ارز واردات کاغذ به ۱۴ نفر رسیده است، گفت: ۳ متهم این پرونده به محض این که متوجه شدند قوه قضائیه وارد پرونده شده است…

دادستان تهران با بیان اینکه تعداد متهمان ارز واردات کاغذ به ۱۴ نفر رسیده است، گفت: ۳ متهم این پرونده به محض این که متوجه شدند قوه قضائیه وارد پرونده شده است از کشور فرار کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عباس جعفری دولتآبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران درباره پرونده گروه معروف به سلطان کاغذ گفت:در بحث کاغذ و ارز اختصاصی، کلا دو نوع پرونده تشکیل دادیم؛ نخست کسانی که ارز گرفتند و در بازار فروختند و کاغذی وارد نکردند و گروه دوم هم کسانی هستند که ارز گرفتند و کاغذ را با فاکتور جعلی به قیمت آزاد فروختند. عملا هر دو گروه ارز را در بازار وارد نکردند و باعث شدند بازار کاغذ بدتر شود.

دادستان تهران با بیان اینکه حجم تخلفات این گروه یک هزار و ۷۰۰ میلیارد بود که البته بعد هم اذعان شد، گستردهتر هم هست، اعلام کرد:۱۴ نفر در ارتباط با پرونده واردات کاغذ بازداشت شدهاند که سه نفر از متهمان از کشور متواری شدند و پلیس در تعقیب آنهاست.

وی با اشاره به اینکهدر این پرونده ۱۵۰ میلیون دلار ارز گرفته شده است، ادامه داد:چند خانم شرکت را تاسیس و کارت بازرگانی تهیه کردند و بعد از دستگیری هم گفتند اصلا چیزی نمیدانیم و در جریان نبودهایم.دو هزار تن کاغذ در بازار فروختهاند و افراد شاخصی هم نبودهاند بلکه کسانی بودند که صرفا ارز به آنها اختصاص یافته است.

جعفری دولت آبادی تاکید کرد:بستن منافذ فساد یکی از راههای مبارزه با فساد است، وقتی شما امکان داری با کارت ملی یک بیخانمان و روستایی شرکت تاسیس کنی و ارز بگیرید و یا واردات انجام دهید حتما مشکلی وجود دارد؛ راه حل این است که دستگاهها به وظایف خود عمل کنند.

خبر جدید  از آزادی مطبوعات حمایت می‌کنیم/تنها خط قرمز ما، سخن بی‌‌دلیل و غیرمستند است/ فرقی بین دانه ریز و دانه درشت قائل نیستیم

وی خاطرنشان کرد:باید دید این شرکتها از بانک مرکزی مجوز دارند یا خیر، برای داشتن کارت بازرگانی سواد دارمد یا خیر ؟ بستن منافذ فساد وظیفه همه دستگاهها است.

دادستان تهراندرباره فیلترینگ اینستاگرام و اینکه در فضای مجازی چه فعالیتهایی مصداق رفتار مجرمانه داست، گفت: در فضای مجازی ۹۰ عنوان مجرمانه داریم و پروندههای وصولی شامل این عناوین است. مثل دسترسی غیرمجاز به دادههای مخابراتی و سرقت اطلاعات و کلاهبرداری اینترنتی و جرایم ارائهدهندگان خدمات رایانهای و تولید آثار مستهجن و هتک حیثیت افراد و نشر اکاذیب، قمار، توهین به مقدسات از این دسته هستند. نمونههای زیادی بوده که با یک شایعه جامعه را بهم میریزند. مثلا با یک ادعای شکنجه تمام قوا را درگیر خود میکنند.

وی درباره اینکه بنگاههای شرطبندی به راحتی به سیستم رسمی شاپرک متصل هستند، گفت: رصد این سیستمها در اختیار سیستم بانکی است. درباره قمار و شرطبندی پروندههایی داریم ما میتوانیم استعلام بگیریم. وقتی ورود میکنیم که ضابطان ورود کرده باشند یا شکایت باشد. ما مستقیم ورود نمیکنیم. درباره شرطبندی و قمار گزارشها زیاد شده است.

دادستان تهران درباره پرونده طلا فروشی تهرانپارس گفت: این طلافروشی ۱۴ سال مشغول به کار بوده است و بعدها به کار ساختوساز و پرداخت سود وارد شده است که وظیفه موسسات مالی بوده است. بلافاصله اقدام کردیم. متهم بازداشت است و تا جایی که توانسته همکاری کرده است و پیشنهاد داده است که ساختمانهایش را بسازد و بفروشد.

جعفری دولتآبادی درباره ماجرای ذرتهای دامی گفت: امنیت غذایی با امنیت عمومی مرتبط است و وقتی دستگاهها از جمله سازمان بازرسی و وزارت بهداشت گزارش دادند، اقدامات خوبی انجام شد. دو خط کارخانه متوقف شده است. شنیدیم برخی گفتهاند این مواد ذاتا برای انسان ضرر ندارد اما استعلام از مراجع مربوطه میگوید این کار قطعا تخلف است.

خبر جدید  تحویل اجساد ۱۰ نفر از جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس علوم تحقیقات به بستگانشان

وی تاکید کرد: طبق قانون اعلام اسامی قبل از قطعیت تخلف، مجاز نیست اما بعداز قطعیت حتما اعلام میشود. مردم عزیز ما شأن بالاتری دارند، مردمی که امروز جلوی سختیها ایستادند و خم به ابرو نیاورند. این کار جرم است.این تخلف در کرج مطرح است. حسب گزارشهای وزارت بهداشت، تخلف پذیرفته شده هرچند ورود این مواد تخلف نبوده است.

جعفری دولت آبادی درباره مفاسد اخیر و ساختوسازهای در لواسان گفت: تهران یک دادسرا دارد و بخشهای مختلف مثل لواسان مرجع قضایی جدا دارد. باید دید این ساختوسازها فقط در لواسان است، که خیر در همه جای کشور وجود دارد. ساختوساز در مناطق خوش آبوهوای کشور وجود دارد. اینکه چرا به این نقطه بیشتر توجه میشود به خاطر نزدیکی به تهران است. قطعا این اتفاقات مورد تأیید مرجع قضایی نیست. پروندهای به دادگاه لواسان در این زمینه وارد نشده است.

دادستان تهران درباره عدم بازگشت دلارهای حاصل از صادرات به سیستم نیما و گلایه مسئولان دولتی در این زمینه و اینکه دلارهای صادرات به کشورهای ثالث میرود و به ایران نمیآید، گفت: درباره پتروشیمی یک پرونده مهمی در دست بررسی داریم که در این پرونده بحثهای مختلفی مطرح است. در ابتدا ارزها را نمیدادند. دو صرافی معروف به همراه ۱۵ صرافی دیگر ارزها را به سیستم نیمایی نمیدادند که حدود ۸ میلیارد دلار بود که بعد از گزارش رئیسجمهور وضعیت بهتر شد. پرونده در نیمه راه است و امیدواریم زودتر به سرانجام برسد. گزارشها حاکی است برخی صرافیها ارزها را برنگرداند.

جعفری دولتآبادی درباره قاچاق دام و گوشت و اینکه شنیده میشود چند نفر در تهران عامل قاچاق ۵ هزار رأس دام در روز هستند، گفت: اگر کسانی مدعی هستند عاملان اصلی را میشناسند باید به مراجع قضایی و نظارتی اطلاع دهند. گزارشی که دریافت کردیم، این است که این اتفاق در مناطق مرکزی رخ میدهد. وزارت جهاد، مسئولیت دارد و باید حتما پیگیری کند. ما هم واقعا نگران این وضعیت هستیم.

خبر جدید  شورای حل اختلاف در عمل شبیه دادگاه‌ها شدند/ اکثر حقوقدان‌ها و وکلا از شوراها راضی نیستند


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: