1:00:49 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۷۰ هزار نفر در سامانه سجام عضو شدند

۷۰ هزار نفر در سامانه سجام عضو شدند
مدیر کل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: تاکنون ۷۰ هزار نفر به عضویت سامانه سجام درآمده اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مدیر کل پیشگیریهای مردمی و مشارکتهای مدنی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: تاکنون ۷۰ هزار نفر به عضویت سامانه سجام درآمده اند.

سید علی اصغر رفاهی در نشست خبری افزود: ” سجام “سامانه جامع اطلاعات مردمی است و تلاش میکنیم با این سامانه مردم را در فعالیتهای اجتماعی پیشگیرانه سهیم کنیم.
وی گفت: در ارتباط با سامانه سجام که مهمترین برنامه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه است، زیربناهای قانونی تبیین شده است.
رفاعی ادامه داد: در بند ۲ ماده ۱۳ کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل آمده است، هر کشور عضو اقدامات مقتضی را تامین خواهد کرد تا تضمین کند الزامات این کنوانسیون برای مردم روشن و دسترسی مردم برای مشارکت در اعلام جرایم ایجاد شود.
وی گفت: سجام از سال گذشته به طور ویژه در دستور کار قرا گرفت تا با کمک این سامانه یک نهضت پیشگیری همگانی ایجاد شود و از همه ظرفیتهای مردمی برای پیگیری استفاده شود.
رفاعی در تشریح روند گزارشهای ارسالی به سجام افزود: تا این لحظه در استان خراسان رضوی ۴۷۳ گزارش، استان فارس ۳۳۲ گزارش، استان چهارمحال و بختیاری ۱۲۳ گزارش، استان البرز ۱۲۹ گزارش و استان یزد ۵۵ گزارش مردمی دریافت کرده ایم که همه گزارشها صحت سنجی شده است.
وی گفت: در کل کشور ۱۰۰۰ بازرس اداره کار داریم که قرار شده است این افراد به عضویت سجام دربیایند و از نزدیک در جریان مشکلات و حوادث کارگری قرار گیرند.
رفاعی ادامه داد: قرار است این طرح از شهرستان سبزوار به مرحله اجرا گذاشته شود.
وی تصریح کرد: حدود ۷۰ هزار نفر به عضویت سامانه سجام در آمده اند.

خبر جدید  هشدار پلیس به اخلالگران چهارشنبه آخر سال؛ عید مهمان پلیس خواهید بود

اتصال سامانه سجام به همه نهادهای دولتی

مدیرکل پیشگیریهای مردمی و مشارکتهای مدنی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از اتصال سامانه سجام به همه نهادهای دولتی خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سید علی رفاعی در ادامه نشست خبری درباره فعالیت سامانه مردمی سجام افزود: این سامانه در دسترس کارکنان نهادهای کشور است تا در صورت دریافت گزارش تخلف، به سرعت پیگیری کنند.
مدیرکل پیشگیریهای مردمی و مشارکتهای اجتماعی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: ظرفیت اعلام گزارشهای مردمی درباره مفاسد اداری را هم در سجام ایجاد کرده ایم ضمن این که مردم میتوانند نواقص و حوادث کارگاهی را نیز اطلاع دهند.
رفاعی ادامه داد: باید در سامانه سجام حداقل یک میلیون و پانصد هزار نفر عضو داشته باشیم.
وی افزود: استان خوزستان حدود ۲۲ هزار نفر جذب مردمی داشته، استان فارس با ۵۴۰۰ نفر، خراسان رضوی بیش از ۳ هزار نفر، استان مرکزی ۱۲۰۰ نفر، کرمانشاه ۲۲۵۰ نفر، گیلان ۱۲۳۰ نفر، کردستان ۱۱۶۰ نفر، آذربایجان غربی ۱۲۰۰ نفر و تهران بیش از ۱۷۰۰ نفر در ردههای بعدی جذب مشارکتهای مردمی در سجام قرار دارند.
رفاهی گفت: گزارشهای مردمی کاملا محرمانه است و هیچ اطلاعاتی از فرد اعلام کننده تخلف، جایی اعلام نمیشود و فقط سازمانهای مربوط گزارش را دریافت میکنند و به اطلاعات هویتی فرد گزارش دهنده دسترسی ندارند.

صحت سنجی بیش از ۲۰۰ گزارش ارسالی به سجام

مدیرکل پیشگیریهای مردمی و مشارکتهای مدنی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: بیش از ۲۰۰ گزارش ارسالی مردمی به سامانه سجام صحت سنجی شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سید علی رفاعی در ادامه نشست خبری افزود: گزارشهای ارسالی مردم تا امروز به صورت جدی پیگیری شده و از میان بیش از ۴ هزار گزارش ارسالی به سامانه بیش از ۲۰۰ گزارش صحت سنجی و پیگیری شده است.
وی با اشاره به حادثه اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات گفت: در این حادثه مشخص شد وسایل حمل و نقل دانشجویان فرسوده بود و سامانه سجام این ظرفیت را دارد که به گزارشهای مردمی درباره چنین نکاتی رسیدگی کند.
این مقام قضایی تصریح کرد: چنانچه مردم با چنین نواقصی در هر نهاد کشور یا حتی سطح شهر مواجه شوند، گزارش را به انضمام عکس به سامانه ارسال کنند تا با ورود دستگاه قضایی به تخلف آن نهاد مرتبط، از وقوع حوادث پیشگیری شود.
وی افزود: قوه قضائیه باید پناهگاه مردم باشد و ما در قوه قضاییه این بستر را برای مردم فراهم کرده ایم تا با همکاری آنها از وقوع جرایم پیشگیری کنیم.
رفاهی ادامه داد: گزارشهای مردمی را از سجام استخراج میکنیم و در سطوح کشوری و استانی در اختیار مدیران دستگاه قضایی قرار میگیرد تا در سریعترین زمان پیگیری شود.
این مقام قضایی تصریح کرد: دامنه سجام میتواند اقداماتی را که در کشور علیه محیط زیست انجام میشود مثل تخریب جنگل و قاچاق چوب در بر بگیرد، تصرف اراضی دولتی و ملی یا همان زمین خواری بستر دیگری است که مردم میتوانند گزارش آن را در سجام اطلاع رسانی کنند.
رفاعی گفت: این روزها بارها درباره احتکار میشنویم و سجام، محلی برای ثبت گزارشهای مردمی از تخلفات محتکران است که به سرعت رسیدگی خواهد شد.
منبع :: http://snn.ir

خبر جدید  نشست دادستان تهران با مسئولان
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: